نحوۀ احراز هویت غیرحضوری(الکترونیکی) از طریق اپلیکیشن سیگنال


فیلم آموزشی احراز هویت سجام از طریق اپلیکیشن سیگنال:

 

آموزش تصویری:

برای شروع احراز هویت غیر حضوری، پس از ثبت نام در سجام و دریافت کد ده رقمی، اپلیکیشن سیگنال را بر روی تلفن همراه خود نصب کنید.

وارد برنامه شوید و مطابق تصویر زیر، روی "ثبت نام و احراز هویت" کلیک کنید.

 

 

در مرحلۀ بعد، وارد صفحۀ زیر میشوید که با کلیک بر روی احراز هویت غیرحضوری، فرایند احراز شما آغاز میشود.

 

در این مرحله، باید کد ملی، کد ده رقمی سجام و کد امنیتی را وارد نمایید و تایید کنید.

پس از تایید، یک پیامک حاوی کد 5 رقمی برای شماره همراهی که در هنگام ثبت نام سجام وارد کرده اید، ارسال میشود. این کد را در صفحۀ بعد وارد نمایید و روی تایید کلیک کنید.

 

پس از تایید، وارد مرحلۀ پرداخت میشوید. هزینۀ احراز هویت غیر حضوری، 10 هزار تومان است. لازم به ذکر است در صورت عدم تایید فرایند احراز هویت توسط کارشناسان مربوطه، هزینۀ پرداخت شدۀ شما عودت نخواهد شد. پس در تکمیل مراحل، دقت فرمایید. 

پس از اینکه پرداخت را انجام دادید، صفحه ی زیر نمایش داده میشود. توجه فرمایید که حتما روی گزینۀ بازگشت به سایت پذیرنده کلیک کنید و به هیچ عنوان از کلید بازگشت مرورگر خود استفاده نکنید.

 

در این مرحله، بر روی گزینۀ بازگشت به فرایند احراز هویت کلیک کنید.

 

با کلیک بر روی گزینۀ بازگشت به فرایند احراز هویت، شما مجدد وارد اپلیکیشن سیگنال میشوید.

در این مرحله، مطابق تصویر راهنما، کد درج شده در پشت کارت ملی خود را در کادر مربوطه وارد نمایید و در صورتی که برای دریافت کارت ملی هوشمند اقدام کرده اید، اما هنوز دریافت نکرده اید، میتوانید کد پیگیری رسید درخواست کارت ملی را در این قسمت وارد کنید.

 در مرحلۀ بعد نیاز است که عکس متقاضی، با رعایت موارد زیر برای سامانه ارسال شود.

* تصویر متقاضی باید کاملا واضح باشد.

* تمام صورت فرد باید قابل رؤیت باشد. استفاده از ماسک، عینک، کلاه و هر مورد دیگری که باعث پوشش بخشی از صورت باشد، مجاز نیست.

* رعایت شئونات اسلامی برای بانوان الزامی است.

* تصویر باید از رو به رو گرفته شود و تصاویر نیمرخ و سه رخ قابل قبول نیست.

* استفاده از هرگونه افکت تصویری برای تصویر غیرمجاز است.

پس از رعایت و در نظر گرفتن موارد بالا، با کلیک بر روی گزینۀ (+) و دادن مجوز به برنامه برای دسترسی به دوربین شما، اقدام به تهیۀ تصویر کنید.

تصویر چهرۀ شما، باید در محدودۀ تعیین شده در تصویر زیر باشد.

پس از تایید، پیش نمایش تصویر برای شما نمایش داده میشود که در صورت تایید، وارد مرحلۀ بعد شوید.

در این مرحله، شما باید امضای خود را ارسال نمایید. برای این کار، بر روی یک کاغذ سفید بدون خط امضا کنید، سپس قسمت (+) را لمس کنید و تصویر امضای خود را ارسال نمایید.

توجه داشته باشید که امضا بدون خط خوردگی، تاریخ و اسم باشد.

در صورت تایید پیش نمایش امضا، مرحلۀ بعد را انتخاب کنید.

در مرحلۀ بعد، یک متن تصادفی برای شما نمایش داده میشود. ابتدا متن مربوطه را تمرین کنید، سپس در صورت آمادگی برای ضبط، گزینۀ ضبط ویدئو را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که چهرۀ شما باید واضح و مطابق شرایطی که در قسمت سلفی ذکر شد ضبط شود. همچنین در محیطی آرام و بدون سر و صدا باشید که صدای شما واضح ضبط شود.

پس از تایید فیلم، وارد مرحلۀ پیش نمایش تمام اطلاعات ارائه شده توسط شما میشوید. در صورت درست بودن اطلاعات، گزینۀ تایید اطلاعات را انتخاب کنید.

 

در صورت موفقیت در ارسال و ثبت اطلاعات در سرورهای نرم افزار، پیام زیر برای شما نمایش داده میشود. پیامک تاییدیه احراز هویت هم پس از 48 ساعت برای شما ارسال میگردد.

 

 

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .