نحوۀ خرید صندوق ETF پالایش یکم


صندوق دارا دوم(پالایش یکم) چیست؟

پس از اجرایی شدن طرح فروش صندوق دارا یکم و استقبال چشمگیر افراد از این صندوق، دولت برای بار دوم قصد ارائه سهام خود در قالب صندوق دارا دوم با نماد پالایش یکم در بازار سرمایه را دارد . صندوق پالایش یکم در واقع دومین صندوق سرمایه گذاری ETF دولتی می باشد که هدف از ایجاد آن فراهم آوردن شرایطی برای دسترسی همه افراد به بازار بورس و بهبود وضعیت اقتصادی خانوارها می باشد.

درحالی که صندوق سرمایه گذاری دارایکم شامل سهام بانک ها و شرکت های بیمه بود اما صندوق پالایش یکم از سهام شرکت های پالایشی و پتروشیمی(نمادهای شتران، شپنا، شبندر و شبریز) تشکیل شده است که شامل 500 واحد به ارزش 5 میلیون تومان می باشد. 

لازم به ذکر است کارمزد خرید کارگزاری ها، شامل حال خرید این صندوق نمی شود و افرادی که صندوق دارایکم را خریداری کردند، در مجموع میتوانند تا سقف 5 میلیون تومان از صندوق پالایش یکم، بدون پرداخت هزینۀ کارمزد پذیره نویسی انجام دهند.

آموزش خرید صندوق ETF پالایش یکم (دارا دوم)

برای خرید این صندوق، سه راه وجود دارد.

راه اول که ساده ترین راه است، خرید از طریق سیستم معاملات آنلاین کارگزاری ها می باشد.

برای ورود به سیستم معاملات آنلاین مبین سرمایه کلیک کنید.

 پس از ورود به سیستم معاملاتی آنلاین مبین سرمایه، از ساعت 12:30 الی 14:00، میتوانید سفارش خود را طبق راهنمایی های زیر ثبت کنید.
در قسمت جستجوی سهم، نماد پالایش را وارد نمایید. قیمت و تعداد را وارد نمایید و سپس روی خرید کلیک کنید.

توجه داشته باشید اگر شما قبلا صندوق دارا یکم را خریداری کرده باشید، جمعا میتوانید تا سقف 5 میلیون تومان صندوق پالایش را با احتساب تخفیف 20 درصدی خریداری نمایید.

 

 

 

برای دریافت آخرین اخبار و پیشنهادات ویژه لطفا در خبرنامه ما ثبت نام کنید .